19

10,2017

Na Bartniej Górze.

Dzisiaj byliśmy na VII. Rajdzie Młodzieży o puchar Starszego Cechu Rzemiosł i Przedsiębiorczości w Gorlicach pana Tadeusza Gargasa. Oprócz naszej szkoły w rajdzie wzięły udział cechowe i izbowe Szkoły Branżowe I Stopnia z Gorlic, Nowego Sącza, Zakopanego oraz z Pilzna.

Razem z panią dyrektor Agatą Król-Mirek oraz z naszym nauczycielami panami: Adamem Lisiakiem i Danielem Sekułą przyjechaliśmy do Szymbarku Bystrej, skąd udaliśmy się na Bartnią Górę ( 632 m n.p.m.), która jest najbardziej na północ wysuniętym szczytem w paśmie Magury Małastowskiej.

Słoneczna pogoda jak przystało na polską złotą jesień, szeleszczące pod nogami różnokolorowe liście, piękny krajobraz oraz super atmosfera sprawiły, że 8,5 kilometrową trasę pokonaliśmy bez większego trudu nie marudząc i nie narzekając.

Druga część rajdu miała miejsce na polu biwakowym w Bielance, gdzie odbyły się konkursy: wiedzy o Beskidzie Niskim, w którym nasza koleżanka Dominika Fiut zajęła III miejsce, konkurs rzutów ringo i przeciągania liny oraz wyścig w workach.

Rajd zakończył się wspólną biesiadą przy ognisku oraz konsumpcją smacznego strogonowa i kruchych ciasteczek.

Niestety nie udało się nam zdobyć Pucharu Starszego Cechu Rzemiosł i Przedsiębiorczości w Gorlicach, ale III miejsce nie jest przecież takie złe…, być może za rok wygramy.


Comments are closed.