12

10,2023

Przystanek Bieszczady


 W dniach od 10 do 12 października br. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami tj. paniami: Agatą Król- Mirek, Joanną Rydzanicz i Lidią Tomasiak postanowili rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady.

Bieszczady to przede wszystkim piękne i cudowne góry. To one są największą atrakcją tej krainy, ale nasza wizyta w Bieszczadach nie liczyłaby się bez wjazdu koleją gondolową na Górę Jawor. Na jej szczycie znajduje się m.in. wieża widokowa, z której rozpościera się niesamowity widok na Jezioro Solińskie i okolicę.

Ciekawą formą poznania bieszczadzkich uroków okazał się rejs statkiem po Jeziorze Solińskim. Natomiast strzałem w dziesiątkę był przejazd drezynami rowerowymi po trasie Uherce – Olszanica, podczas którego świetnie się bawiliśmy. Drezyny są napędzane siłą mięśni nóg, gdyż są skonstruowane w ten sposób, że dwie osoby siedzą na takim jakby rowerku i pedałują jak na rowerze, a dwie osoby odpoczywają. Droga do Olszanicy okazała się bardziej wymagająca, gdyż prowadziła lekko pod górę, z powrotem wykorzystując nachylenie terenu zjechaliśmy prawie bez wysiłku.

Wieczory w Ośrodku Wypoczynkowym „Uroczysko” spędzaliśmy wspólnie się integrując przy ognisku, grając w piłkę lub bawiąc się na dyskotece.

Podczas tych trzech dni udało nam się połączyć przyjemne z pożytecznym. Aktywnie spędziliśmy czas i dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy. Z pewnością nie zapomnimy tej wspaniałej wycieczki.


 

Comments are closed.