12

06,2023

Cudowny tydzień w Bułgarii.


W dniach od 2 do 11 czerwca br. uczniowie naszej szkoły wraz z paniami: Agatą Król-Mirek, Angeliką Stoińską, Janiną Siedlarz i Eweliną Bukowiec byli na wspaniałej wycieczce w Słonecznym Brzegu- jednym z najbardziej znanych kurortów w Bułgarii. Oprócz plażowania, gimnastyki w basenie, rozgrywek sportowych, dyskotek nasze koleżanki i koledzy zwiedzili okoliczne, bardzo malownicze miejscowości tj.: Nessebar, Swieti Właz, Sozopol, Burgas, Słoneczny Brzeg.

Największe wrażenie na wszystkich zrobił Nessebar, nazywany „Perłą Morza Czarnego”, to urocze miasteczko  przyciąga zabytkową starówką, która zachwyca nietypową zabudową z licznymi historycznymi akcentami. W mieście panuje ciekawy klimat, zarówno w gąszczu uliczek starego miasta, jak i wzdłuż linii brzegowej.

Niesamowitą przygodą okazał się dwugodzinny rejs statkiem pirackim na wyspę św. Anastazji i skoki ze statku do wody na pełnym morzu. Z kolei dzień 5., który nasi uczniowie spędzili w Aquaparku Action w Słonecznym Brzegu, był pełen wyzwań i emocji, dostarczył wszystkim sporą dawkę adrenaliny. Jeżdżąc na ekstremalnych zjeżdżalniach Kamikaze uczestnicy wycieczki stawili  czoła swoim lękom.

Niestety wszystko, co dobre, szybko się kończy.


 

Comments are closed.