12

10,2017

Oj działo się, działo na Podhalu !!!

W dniach od 10 do 11 października br. razem z naszymi wychowawcami: panią Agatą Król-Mirek, panami Adamem Lisiakiem i Danielem Sekułą oraz panią pedagog Anitą Bałazińską spędziliśmy dwa niesamowite dni w zimowej stolicy Polski, czyli w Zakopanem. Oczywiście jak zwykle towarzyszył nam, a tak dokładnie zawiózł nas na miejsce pan Adam Ciastoń, nasz „prywatny” super kierowca.

Atrakcji było mnóstwo…. Zaczęliśmy od parku linowego Adventture Sky w Krościenku. Największym przeżyciem, zwiększającym poziom adrenaliny, okazał się zjazd tyrolką 100 metrów nad Dunajcem. To było nieziemskie doznanie, o którym długo będziemy pamiętać. Po drodze zatrzymaliśmy się na chwilę w Niedzicy, gdzie zwiedziliśmy wspaniały średniowieczny zamek Dunajec oraz podziwialiśmy malowniczy Zalew Czorsztyński – sztuczny zbiornik wodny o powierzchni około 1200 ha. Wieczorem wypoczywaliśmy, a raczej szaleliśmy w Aqua Parku w Zakopanem, to świetne miejsce do rekreacji i integracji. Wspaniałą zabawę dostarczyły nam liczne zjeżdżalnie oraz dzika rzeka. Ten naprawdę bardzo urozmaicony dzień zakończyliśmy grillem i góralską biesiadą.

Punktem kulminacyjnym wycieczki oczywiście był Kasprowy Wierch, który przywitał nas zimową aurą, góry i jazda kolejką wywarła na wszystkich niezapomniane wrażenie. Potem wyciągiem krzesełkowym wyjechaliśmy na szczyt Wielkiej Krokwi.

Czas wolny spędziliśmy przechadzając się po najdłuższym w Polsce deptaku – Krupówkach.

Nocowaliśmy w Ośrodku Wypoczynkowym Limba w Poroninie, który zachwycił nas piękną panoramą Tatr, wyposażeniem pokoi oraz mega smacznym jedzeniem.

To kolejna rewelacyjna wycieczka, którą udało się zorganizować dzięki znacznemu dofinansowaniu przez Zarząd Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu, za które bardzo dziękujemy.


Comments are closed.