23

05,2015

Wycieczka do Pragi

W dniach od 19 maja do 23 maja br. byliśmy w jednej z najpiękniejszych stolic Europy, czyli w Pradze. Wycieczkę tę udało się zrealizować dzięki wsparciu finansowemu udzielonemu przez Izbę Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu oraz przez naszych pracodawców: Barbarę Gajewską – Łobodę z Roztoki Wielkiej; Władysława Wardęgę prezesa Zarządu Spółdzielni Ogrodniczej Ziemi Sądeckiej w Nowym Sączu; Piotra Główczyka Firma Budowlana Główczyk w Siołkowej; Lucynę Matyję Firma Bud-Mat w Krynicy-Zdroju; Ewę Dutkiewicz Salon Fryzjerski w Krynicy-Zdroju; Andrzeja Stawiarskiego Firma Gastronomiczna Raj w Gołkowicach. Wszystkim bardzo dziękujemy za życzliwość i hojność.
Razem z nami były nasze wychowawczynie panie: Agata Król-Mirek, Renata Gniewek i Ewelina Janczura Gazda.
Praga to niesamowite miasto, które ze względu na bogactwo atrakcji należy do najchętniej odwiedzanych miast Europy. Razem z czeską przewodniczką udało się nam zobaczyć najważniejsze zabytki i atrakcje turystyczne tj.: Hradczany z zamkiem oraz gotycką katedrą św. Wita, św. Wacława i św. Wojciecha; Malą Stranę pełną kościołów, pałaców i bajecznych ogrodów; Stare Miasto na prawym brzegu Wełtawy; Ratusz Staromiejski ze słynnym ze słynnym zegarem astronomicznym; Ratusz Nowomiejski pochodzący z XV w.; Most Karola; dzielnicę żydowską Josefov, Nowe Miasto i inne.
Dużą atrakcją z pewnością był dwugodzinny rejs po Wełtawie, na statku zjedliśmy bardzo smaczny, tradycyjny czeski obiad. Niesamowite wrażenia zrobiła na nas Praga nocą, podświetlone zamkowe mury oraz udekorowane licznym, kolorowymi lampionami zabytki z daleka przyciągały nasz wzrok i zachęcały do nocnego spaceru po wąskich uliczkach.
Wracając do Polski, zrobiliśmy sobie jednodniowy przystanek w Kudowej- Zdroju, byliśmy w  Kaplicy Czaszek w Czermnej, która położona jest w odległości ok. 1 km od centrum uzdrowiska. Wycieczkę zakończyliśmy zwiedzaniem podziemnych tras turystycznych w „Kopalni Złota” w Złotym Stoku.
To była wspaniała wycieczka, którą długo będziemy bardzo mile wspominać.

Comments are closed.