7

10,2015

Dwa dni w królewskim mieście

6 i 7 października br., dzięki wsparciu finansowemu udzielonemu przez Izbę Rzemiosła i Przedsiębiorczości, spędziliśmy w Krakowie – królewskim mieście.

Zwiedzanie tego średniowiecznego miasta rozpoczęliśmy od spaceru po urokliwych i zabytkowych ulicach: Floriańskiej, Grodzkiej, Kanoniczej i innych. Na Rynku Głównym na chwilę weszliśmy do Kościoła Mariackiego, by podziwiać Ołtarz Wita Stwosza – arcydzieło rzeźbiarskie późnego gotyku z końca XV wieku. Przy pomniku Adama Mickiewicza zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie. Na Wzgórzu Wawelskim zobaczyliśmy Dzwon Zygmunta, groby królewskie, kaplice: Wazów, Potockich, kryptę, w której spoczywa śp. Para prezydencka Lech i Maria Kaczyńscy oraz Muzeum Katedralne.

Duże wrażenie zrobił na nas znajdujący się na Wzgórzu św. Bronisławy Kopiec Kościuszki.

Wieczorem byliśmy w Kinie Cinema City Imax Plaza, oglądaliśmy film „Everest”, każdy z nas otrzymał okulary, dzięki którym obraz był czystszy i ostrzejszy, a kolory głębsze.

Pierwszy dzień zakończyliśmy nocnym spacerem po pięknie oświetlonym Krakowie, no i oczywiście niezdrową, ale smaczna kolacją w McDonald’s.

Największą atrakcją drugiego dnia był laserowy paintball, na początku nie wszyscy chcieli skorzystać z tej „zabawy”, ale później okazało się, że to ciekawy sposób na integrację. Nawet pani dyrektor Agata Król-Mirek ubrała się w kamizelkę i wzięła udział w grze.

Bardzo dziękujemy naszym wychowawczyniom – paniom: Magdalenie Manes, Agacie Król-Mirek, Renacie Gniewek i Ewelinie Janczurze-Gaździe za super wycieczkę i świetną atmosferę.

Comments are closed.