10

11,2021

Narodowe Święto Niepodległości

Dzisiaj w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości upamiętniająca 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, na początku której wspólnie odśpiewaliśmy hymn Polski.

Część artystyczna, przygotowana przez panie: Angelikę Stoińską i Paulinę Widlak, wprowadziła wszystkich w atmosferę wydarzeń, poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku.  Oliwia K., Klaudia L., Małgorzata G., Katarzyna R., Szymon S., oraz Hubert T. recytowali wiersze, śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły  zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. Niepowtarzalny głos Oliwii ​​przy akompaniamencie saksofonu, na którym grał Karol C. dostarczył wielu emocji.

Uczestnicząc corocznie  w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz opiekunom za przygotowanie tej  interesującej lekcji patriotyzmu i historii.

Szczególne podziękowania należą się głównym inicjatorkom, czyli paniom: Angelice Stoińskiej i Paulinie Widlak oraz Dominikowi A., Martynie D. i Małgorzacie M. za wyjątkową, oryginalną i bardzo pomysłową dekorację, zrobienie której wymagało wiele pracy i czasu. Brawo!!!


 

Comments are closed.