20

03,2019

Przedszkolaki w naszej szkole!!!


Dzisiaj gościliśmy grupę 6-latków z Gminnego Przedszkola nr 2 „Mali Odkrywcy” w Krynicy-Zdroju. Zajęcia z doradztwa zawodowego dla przedszkolaków przygotowały panie: Beata Skrabska doradca zawodowy i Paulina Widlak pedagog szkolny, natomiast nasze koleżanki- fryzjerki, wykorzystując swoją pasję i zamiłowanie do zawodu, zrobiły ciekawe fryzurki chętnym przedszkolakom. Nasi milusińscy mogli poczuć się prawie jak w salonie fryzjerskim.

Dużą atrakcją była możliwość wcielenia się w rolę fryzjera i zrobienia prawdziwych fryzur na profesjonalnych główkach fryzjerskich. Była to fantastyczna zabawa, dzięki której zarówno dziewczynki, jak i chłopcy mogli wykazać się kreatywnością i poczuciem humoru.

- Oczywiście nie ma praktyki bez teorii, dlatego wpadłyśmy na pomysł przeprowadzenia wśród przedszkolaków krótkiego testu wiedzy na temat zawodów, w których kształcimy w naszej szkole. Nasi fantastyczni mali przyjaciele mieli możliwość rozwiązania wielu rymowanych zagadek zawodowych. Poszło im bardzo sprawnie i bezbłędnie- powiedziała prowadząca zajęcia Beata Skrabska.

Spotkanie to było dla nas wszystkich fajną przygodą. Cieszy nas ogromnie fakt, że w tak młodym wieku dzieci wykazują zainteresowanie zawodami, które kiedyś w przyszłości sami mogą wykonywać. Mamy nadzieję, że kiedyś – za kilka lat – będziemy witać niektórych z nich ponownie w murach naszej szkoły, tym razem jako uczniów.

Zatem…do zobaczenia!!! 

Comments are closed.