25

02,2016

Nasi koledzy bezkonkurencyjni w łyżwiarstwie szybkim

Od 21 do 24 lutego br. w Zakopanem odbyły się III. Zimowe Igrzyska Rzemieślniczych Szkół Cechowych i Izbowych, w których udział wzięło 10 drużyn z: Poznania, Krakowa, Tarnowa, Pilzna, Nowego Sącza, Gorlic, Limanowej, Krynicy- Zdroju, Nowego Targu i Zakopanego.

Organizatorem Igrzysk była Zasadnicza Szkoła Zawodowa Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Zakopanem wraz z Cechem Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Zakopanem. Patronat honorowy przyjął Tadeusz Szewczyk Prezes Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu.

Uczestnicy Igrzysk starowali w następujących konkurencjach: łyżwiarstwo szybkie, narciarstwo zjazdowe, narciarstwo biegowe i snowboard.

Naszą szkołę reprezentowali: Mariusz Łaś, Łukasz Mąka, Sylwester Górczyk, Dominik Paczosa, Dominik Czyszczoń, Piotr Ruman, Jakub Przyborowski, Mateusz Sarata, Kamil Romańczyk i Michał Semla oraz nauczyciele wychowania fizycznego panowie Janusz Pióro i Stanisław Gądek.

Łyżwiarstwo szybkie, w którym startowało 40 zawodników zdominowali nasi koledzy, którzy zdobyli czołowe miejsca i zajęli całe podium: I miejsce Jakub Przyborowski, II miejsce Sylwester Górczyk, III miejsce Patryk Janusz, w pierwszej 10 znalazł się także Kamil Romańczyk, który uplasował się na 8 pozycji. Wszystkim oczywiście gratulujemy!!!

Nasi koledzy spędzili kilka wspaniałych dni w stolicy Tatr dzięki finansowemu wsparciu udzielonemu przez Zarząd Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu.