5

06,2019

Mamy puchar!!!


Dzisiaj sprzyjała nam nie tylko pogoda, wreszcie świeciło słońce i było bardzo ciepło,  dopisało nam także szczęście, gdyż zdobyliśmy Puchar w XI Rajdzie Młodzieży o Puchar Prezesa Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu pana Tadeusza Szewczyka.

Trasa biegła niebieskim szlakiem turystycznym na Górę Krzyżową, (812 m n.p.m.), na szczycie której znajduje się duży, żelazny krzyż ufundowany w 1857 roku przez krynickich kuracjuszy jako wotum dziękczynne za ocalenie uzdrowiska od likwidacji w okresie zaboru austriackiego. Później żółtym szlakiem udaliśmy się na Jaworzynkę (899 m n.p.m.) Meta jak zwykle znajdowała się na Starej Drodze w Ośrodku Wypoczynkowym „Prometówka”. W rajdzie udział wzięło 130 uczniów z zaprzyjaźnionych szkół cechowych i izbowych z Krakowa, Pilzna, Gorlic, Limanowej, Nowego Sącza ,Nowego Targu i Zakopanego.

Największym zainteresowaniem wśród konkurencji plenerowych cieszyło się współzawodnictwo, polegające na przeciąganiu liny, które jak się okazało było najlepszą zabawą.

 Rajd zakończył się biesiadą przy ognisku, degustacją pieczonych kiełbasek oraz góralskiego bigosu.

Bardzo dziękujemy panu Andrzejowi Zięcinie- członkowi Zarządu Izby i pani Beacie Rzepieli- dyrektorowi biura Izby za to, że od kilku lat zawsze uczestniczą w rajdach przez nas organizowanych.

Naszej reprezentacji gratulujemy zwycięstwa. 

Comments are closed.