22

06,2018

„Każde pokolenie ma własny czas…”

To już kolejny koniec roku szkolnego, który wpisał się do historii, mury naszej szkoły opuściło 34 absolwentów. W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście: Dariusz Reśko – burmistrz Krynicy-Zdroju, Tadeusz Szewczyk – prezes Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu, Beata Rzepiela- dyrektor biura Izby, Czesław Krupa – były długoletni dyrektor biura Izby, Agata Ptaszek-główna księgowa Izby oraz nasza pani dyrektor Agata Król-Mirek, grono pedagogiczne, pracownicy szkoły i rodzice.

W imieniu absolwentów z wielkim wzruszeniem żegnali szkołę Tomek Główczyk i Damian Góra, którzy w swoim wystąpieniu podkreślili, że:

-„…Nasza szkoła nie tylko przygotowała nas do zawodu, w jakim się kształciliśmy, ale przede wszystkim zwracała nam uwagę na to, abyśmy w wędrówce zwanej życiem kierowali się wieloma ważnymi wartościami, abyśmy byli wrażliwi na drugiego człowieka, szanowali polskie tradycje i przekazywali je przyszłym pokoleniom, a także abyśmy rozwijali swoje zdolności i nie bali się marzyć, bo „każde pokolenie ma własny czas”.

Niezwykłą ucztę artystyczną zaserwowała nam swoim recitalem Julka Mól, która rozpoczęła swój koncert od spokojnych i bardziej stonowanych utworów z odrobiną melancholii oraz nutką zadumy w tle. Julka zaśpiewała piosenki: Anny Jantar „Radość najpiękniejszych lat”, Edyty Gepert „Kocham Cię życie”, Bajmu „Ta sama chwila”, Maryli Rodowicz „Ale to już było”, koncert zakończyła wzruszającym utworem Anny German „Człowieczy los”, który zadedykowała panu prezesowi Tadeuszowi Szewczykowi.

Pani dyrektor Agata Król-Mirek razem z panem prezesem Tadeuszem Szewczykiem wręczyli stypendia naukowe w wysokości 260 złotych uczniom, którzy osiągnęli roczną średnią ocen min. 4,4. Wśród uhonorowanych znalazły się: Julka Mól, Asia Lelito, Natalia Gogoc, Iwona Bocheńska, Dominika Fiut i Kasia Machnik, którym serdecznie gratulujemy tak wysokich wyników w nauce.

Zgodnie z naszą krótką, nową i mega oryginalną tradycją każdy trzecioklasista oraz nowi nauczyciele zawiesili na Bramie Absolwentów kłódkę ze swoim imieniem i nazwiskiem. Tej bramy zazdroszczą nam koleżanki i koledzy z innych szkół, ale to my, a dokładnie to pani dyrektor Agata Król-Mirek wpadła na ten świetny pomysł.

Uroczystość tę zakończyliśmy akcją charytatywną: „Składka zamiast kwiatka”, do której włączyły się wszystkie szkoły z naszej gminy. Do puszki udało nam się zebrać 501 złotych, które wpłaciliśmy na konto 12-letniego Norberta zawodnika KTH, który mieszka w Mochnaczce Niżnej i jest ciężko chory na chorobę nowotworową – neuroblastomę.

Wszystkim życzymy wspaniałych, pełnych przygód i niepowtarzalnych wakacji!!!

 

Comments are closed.