5

12,2017

Fantastyczne Mikołajki w…

Czy wiecie, że Święty Mikołaj był biskupem Miry, żył w IV wieku naszej ery. Urodził się w zamożnej rodzinie, wsławił się rozdawaniem majątku biednym i potrzebującym. W dniu swojego święta, czyli 6 grudnia, był szczególnie hojny wobec dzieci, którym chętnie wręczał prezenty. Został uznany świętym krótko po śmierci. Biskup z Miry jest pierwowzorem popularnego w  kulturze masowej świętego Mikołaja – starszego mężczyzny z białą brodą, ubranego w czerwony strój i rozdającego prezenty z okazji świąt Bożego Narodzenia

Z roku na rok zwiększa się grono zwolenników mikołajkowej tradycji. Coraz częściej Mikołajki świętują nie tylko dzieci, ale też dorośli. I nic dziwnego – wszyscy przecież lubimy dostawać prezenty.

W tym roku w rolę św. Mikołaja wcielili się członkowie Zarządu Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu, którzy obdarowali nas niesamowitymi prezentami: wycieczką do kopalni soli w Wieliczce, super zabawą w kręgielni w Pink Bowling w Krakowie oraz biletami do Cinema City, gdzie obejrzeliśmy śmieszną komedię pt. „Co wiecie o swoich dziadkach?”.  Św. Mikołaj zadbał także o to, byśmy nie byli głodni i zafundował nam obiadek.

To były fantastyczne i niepowtarzalne Mikołajki, które spędziliśmy razem z naszymi wychowawcami panią Agatą Król-Mirek, panami Adamem Lisiakiem i Danielem Sekułą oraz z panią pedagog Anitą Bałazińską.

Święty Mikołaju bardzo, ale to bardzo dziękujemy za Twoją hojność, życzliwość, pomysłowość i wielkie serce!!!

 

Comments are closed.